dostosowujemy się do potrzeb klienta

512 422 850

Tworzenie strony internetowej/sklepu a wybór serwera

Zakładając firmę lub już mając koniecznie w dzisiejszych czasach potrzebna jest nam strona internetowa z opisem działalności, kontaktem itp. Wiadomo że mając stronę musimy również mieć adres mailowy – Internet rządzi. Przed zakupem powierzchni serwera oraz wyborem domeny warto się rozglądnąć i zastanowić nad tym co potrzebujemy, czyli:        a) Domena – najlepiej związana z nazwą firmy, ale też należy wybrać taką która nie powtarza się w sieci (jeżeli będzie 5-10 i więcej podobnych   nazw domeny w sieci to jak klient wyszuka akurat Twoją, która z początku nie jest wypozycjonowana)        b) Serwer – w pierwszej kolejności powierzchnia dyskowa (czy nasza strona będzie dużo zajmować, czy np. strona zajmuje mało ale będziemy wysyłać bardzo dużą ilość wiadomości drogą mailową), obsługa PHP, MySQL itp., ilość transferu  na miesiąc, ilość baz danych     c) Cena – obecnie jest duża konkurencja firm która oferuje hosting, warto jednak poczytać opinie, porównać ceny a najlepiej wypytać znajomych czy firmy serwisowe – co polecają.  Warto też sprawdzić niezawodność hostingu, bo cóż nam po niskiej cenie jeśli nasza strona często będzie niedostępna.      Wydawać by się mogło, że wybór domeny i serwera no nic trudnego. Jednak nic bardziej mylnego.  Dobrze dobrany serwer i domena to początek naszego sukcesu w internecie.

Nowy rok szkolny - sprzęt na start

Zaczynamy kolejny rok szkolny - wiele rodziców chce kupic sprzęt dla swojego dziecka, tak aby mogło się uczyć/bawić w domu, szukać informacji, czy też grać.Dobrą stroną jest to że już dziecko nie będzie chciało korzystać z naszego sprzętu, nic nam nie "popsuje" nic nie odinstaluje. Kupując sprzęt dla pociechy, warto zwrócić uwagę na parę szczegółów: po pierwsze gwarancja (najlepiej na zalanie, upadek itp), po drugie i co najważniejsze dla rodzica to cena - nie warto kupować na początek wypasionego laptopa czy komputera (chyba że chcemy żeby głównie grał w najnowsze gry). Obecnie mamy ogromny wybór sprzętu i wiele miejsc gdzie można go kupić. Omijałbym sieciówki i jednak kupił sprzęt w sklepie komputerowym - może cena troszkę droższa ale jednak mniejszy problem z gwarancją itp. Można się również zastanowić nad sprzętem po leasingowym (z dobrego źródła), mają one roczną gwarancję i mogę potwierdzić (na własnym przykładzie) że działają bezproblemowo, a cena minimum o połowę tańsza niż w sklepie. Serwis komputerowy może pomóc wybrać i dostosować cenę do parametrów, tak aby nie przepłacić i być zadowolonym z zakupu.

Monitoring w domu lub firmie

Budujesz się lub masz już dom, masz firmę i chcesz spać spokojnie - zamontuj system monitoringu. Obecne systemy CCTV nie są już tak drogie jak jeszcze parę lat temu, a jakość obrazu jest perfekcyjna. Dodatkowo jest możliwość podglądu przez internet obrazu w trybie on-line i oczywiście standardem jest również możliwość nagrywania. Jesteśmy w stanie dla Państwa nie tylko zakupić cały potrzebny sprzęt w cenach hurtowych, ale w naszej ofercie znajdą również Państwo opcję montażu i konfiguracji całego zestawu monitoringu. Po wykonaniu całej usługi zostaną Państwo przeszkoleni oraz zaproponujemy opiekę nad całym systemem CCTV, jeśli tylko będą Państwo zainteresowani. Więcej pod numerem serwisu komputerowego Katowice - 607 430 944.

Profesjonalna wizytówka firmy - strona www

Jeżeli chcesz profesjonalną stronę www jako wizytówkę firmy - strona ma być przejrzysta i czytelna dla klientów to ZADZWOŃ !!!  Przygotujemy szablon dostosowany do profilu firmy, który będzie prawidłowo wyświetlał się na każdym dostępnym urządzeniu mobilnym !!! Czas realizacji - szybki :-) Koszt - dostosowany do klienta i zakresu prac !! Kontakt: 512422850 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Nasze projekty: http://jubiler.katowice.pl   http://katowiceurolog.pl     http://oknasilesia.pl    http://autoregan.pl   http://rafatech.com.pl  http://kkskarate.pl http://najduchdojo.pl       

Nasze aplikacje i tajny dostęp

Często chcemy chronić nasze dane przed osobami trzecimi - Nasze życie Nasze dane. W celu zabezpieczenia używamy haseł - czy to do systemu, czy do GG, Facebooka, programów itp. Ważną rzeczą jest, o której większość z nas zapomina, aby te hasła również gdzieś zapisać. Ważne jest, żeby hasło nie było zapisane w komputerze, lecz np. na kartce. Pamięć jest ulotna, a przy np. reinstalacji systemu okazuje się że zapomnieliśmy np. hasła do skype, którego instalowaliśmy 3 lata wcześniej. Zresztą posiadając hasło do Facebooka, do poczty i na GG, i mając na uwadze, że do każdej aplikacji najlepiej mieć inne zabezpieczenie (tzn. hasło), nagle okazuje się, że musimy pamiętać dosyć znaczną ilość danych, które mogą się pomieszać :-). Są oczywiście metody odzyskania haseł, takie jak wypełnienie formularza odzysku danych w przypadku poczty, programów do komunikacji. Jako serwis jesteśmy w stanie spróbować odzyskać hasła, jednak warto je mieć gdzieś zapisane i nie martwić się w przyszłości.

Jak wykryć że mamy wirusa i co dalej ?

  Obecnie poprzez „surfowanie” po sieci możemy zdobyć nie tylko potrzebną nam informację ale również możemy złapać wirusa, trojana itp. Aplikacje tego typu możemy również otrzymać drogą mailową, poprzez pendrive np. kolegi itp. Jak rozpoznać że złapaliśmy wirusa ? Głównym objawem może być np. zwolnienie działania internetu lub też całego komputera, niemożliwość otwierania różnych programów, lub samoczynne otwieranie dziwnych stron przez przeglądarkę. Zdarza się że nawet mając program antywirusowy nie jesteśmy w stanie przeciwdziałać atakowi. Aby zapobiec zainfekowaniu polecamy aktualizować program antywirusowy, odbierać pocztę tylko od znanych adresatów oraz nie przeglądać „podejrzanych” stron. Jakiś czas temu pojawił się wirus „policyjny” który atakuje w sieci do dnia dzisiejszego. Wirus działa w ten sposób że blokuje nam komputer informacją że jeżeli zapłacimy odpowiednią kwotę to wirus zostanie usunięty. Proszę na takie wirusy uważać i w żadnym przypadku nie płacić – to jest zwykłe naciąganie ludzi. Mamay też "lewe" faktury do opłacenia, przesyłi kurierskie czy wezwania od firm do zapłaty. Nie otwieramy niczego podejrzanego - a jeżeli nie jesteśmy pewni co powinniśmy zrobić to najlepiej skontaktować się z serwiswem komputerowym. Jeżeli złapiemy już wirusa to lepiej zadzwonić po serwis komputerowy który powinien bez problemu usunąć aplikację i zabezpieczyć komputer na przyszłość.

Świąteczne zakupy

Przed świętami sklepy zasypują nas promocjami, laptopy, palmtopy, netbooki są „tańsze”. Kupując najbliższej osobie proszę zwrócić na kilka podstawowych parametrów: jaki jest okres gwarancji i gdzie „dostarczyć” sprzęt w razie naprawy gwarancyjnej.  na matrycę – czy jest błyszcząca ( w letnie dni na takiej matrycy praktycznie nic nie wiać – działa jak lustro) czy matowa ( lepiej widać w każdych warunkach). obecnie będą chcieli Nam „wcisnąć” najnowszy system, który pewnie jak wszystkie poprzednie ma dużo błędów, ale na to już nie mamy wpływu proszę zwrócić też na rodzaj i cenę baterii ( którą po 2 czy 3 latach będzie należało wymienić). Kupując sprzęt proszę głównie zwrócić uwagę na zawartość tj. parametry sprzętu a nie na wygląd zewnętrzny!!! (tańsze będą laptopy ze słabym procesorem czy kartą graficzną -co wpłynie na użytkowanie)   Coraz bardziej popularne są również ipody, palmtopy ale głównie do pracy. Czy kupić taki sprzęt dla dziecka do szkoły – raczej nie warto, dziecko nie wykorzysta tego do nauki jedynie do zabawy – a to już droga zabawka. Jednak wybierając taki sprzęt proszę zwrócić uwagę na gwarancję, wielkość matrycy, czas pracy na baterii, jaka jest możliwość połączenia się z internetem, czy przez wifi czy przez Internet bezprzewodowy (kartę sim). Krótko podsumowując – wybierając sprzęt proszę zwrócić uwagę nie tylko na cenę ale na gwarancję i parametry.

Brak obrazu w laptopie

Czasami zdarza się że mimo iż dbamy o sprzęt może spotkać nas awaria  Często w notebookach następuje awaria związana z wyświetlaniem obrazu, czyli albo brak obrazu albo na ekranie występują tzw. artefakty ( różne kolorowe paski itp.). Są tak naprawdę trzy możliwości:- najtańsza - wymiana tasiemki łączącej płytę główną z matrycą- średnia - padła matryca, koszt uzależniony od wielkości oraz od rodzaju matrycy (błyszcząca, matowa itp.)- najdroższa - padła karta graficznaNajprostszym sposobem jest sprawdzenie notebooka na monitorze zewnętrznym. Jeżeli obraz jest poprawny to padła matryca, jeżeli nadal występują artefakty to padła karta graficzna. Aby zweryfikować czy padła tasiemka należy sprawdzić poprawność wyświetlania obrazu ustawiając ekran pod różnym kątem. Ostatecznie należy oczywiście przekazać notebooka do serwisu celem weryfikacji i naprawy usterki- uprzednio podając dokładny model notebooka ( czasami to nie wystarcza i serwis zmuszony jest do odczytu dokładnego modelu matrycy czy karty graficznej w celu podania dokładnych kosztów naprawy).

Internet w domu i problemy część 1

Obecnie mamy dość duży wybór operatorów którzy sprzedają m.in. dostęp do Internetu. Mamy możliwość łącza stałego, bezprzewodowego, mobilnego itp.  Niezależnie którą opcję wybierzemy musimy wiedzieć jak skonfigurować Internet w domu. W pierwszej kolejności aby rozdzielić sygnał internetowy musimy mieć router wifi odpowiednio skonfigurowany oraz zabezpieczony przed włamaniem. Konfiguracja polega na przypisaniu odpowiednich parametrów sygnału przychodzącego, czyli np. loginu, hasła itp. danych podanych przez firmę udostępniającą Internet. W kolejnym kroku zabezpieczamy dostęp wifi do routera za pomocą hasła, oraz zmieniamy standardowe hasło dostępu do konfiguracji routera.  Po drugiej stronie czyli na komputerze bądź urządzeniu mobilnym również musimy odpowiednio ustawić parametry karty sieciowej.Problemy przy połączeniu czyli brak Internetu:- błędna konfiguracja karty sieciowej może spowodować brak Internetu na komputerze.- wirusy na komputerze blokują dostęp do Internetu, lub np. pojawia Nam się wirus „policyjny” który próbuje naciągnąć użytkowników na niepotrzebną i wysoką płatność.- problem z winy dostawcy sygnału internetowego który ma problem techniczny i Nas o tym nie powiadamia.Sprawdzając poprawność działania Internetu rozpoczynamy od sprawdzenia konfiguracji routera, następnie sprawdzamy komputer ( w pierwszej kolejności ustawienia karty sieciowej, a następnie pod względem wirusów). Jeżeli wszystko jest OK, to sprawdzamy czy dostawca Internetu nie ma problemów na łączu. Jak wszystko zawiedzie pozostaje oczywiście serwis komputerowy.

Dyski twarde w laptopach

Czasami nasz notebook przestaje działać, w taki sposób że nie pojawia się obraz na ekranie. Pierwsze co przychodzi do głowy to że padła matryca, lub karta graficzna. W pierwszym przypadku koszt nie jest tak wielki jak w przypadku drugim. Jednak ostatnio miałem przypadek, gdzie winnym braku obrazu był uszkodzony dysk twardy. W tym akurat przypadku było słychać działanie laptopa, jednak nie było obrazu. Koszt takiej usterki, w porównaniu z poprzednimi jest najniższy, ale niestety dysk trzeba było wymienić. Innymi objawami uszkodzenia dysku są - wolne działanie, głośne dźwięki jakie wydaje dysk przy pracy oraz  tzw. "blue screeny". Kiedy nie chcemy takich niespodzianek  pamiętać musimy że nie należy podczas pracy dysku uderzać w notebooka np. z nerwów, oraz pracować z baterią w środku laptopa- zapobiega to nagłemu wyłączeniu notebooka podczas awarii prądu, ponieważ przy braku napięcia z zewnątrz, laptop korzysta z baterii i głowica dysku nie uszkodzi nam go. Wprawdzie zakup baterii do laptopa  jest czasami wyższy od zakupu dysku do tego samego sprzętu, jednak biorąc pod uwagę, to że niszcząc dysk, możemy stracić również dane, a za odzyskanie danych trzeba będzie zapłacić duże pieniądze, do Państwa decyzji pozostawiam czy opłaca się dbać o własny dysk twardy w laptopie?

Tworzenie sieci w domu i firmie

Dawno minęły już czasy, kiedy na jeden dom lub firmę przypadał jeden komputer, coraz częściej zdarza się, że każdy członek rodziny posiada własny sprzęt (przede wszystkim laptopa), lub też mamy komputer stacjonarny i laptop. Jak wiadomo, na każdym z tych komputerów przechowujemy różne dane, tylko co w sytuacji kiedy potrzebujemy skorzystać z danych przechowywanych na jednym komputerze z komputera drugiego, lub wydrukować "coś" z komputera do którego, aktualnie nie jest "przypięta" drukarka? Bieganie z pendrive'm lub innym nośnikiem danych na dłuższą metę jest uciążliwe i czasochłonne, więc proponujemy założenie domowej sieci (lub firmowej, jeśli zachodzi taka potrzeba). W zależności od zapotrzebowania klienta, odpowiednio zaplanujemy sieć, pomożemy przy wyborze routera oraz odpowiednio wszystko podłączymy i skonfigurujemy.  

Strona firmowa

Po co firmie strona firmowa?Przede wszystkim po, aby klienci mogli odnaleźć daną firmę w internecie. Poza tym strona firmowa jest wizytówką, gdzie można zaprezentować ofertę oraz opis firmy, przedstawić swoje przedsiębiorstwo poprzez umieszczenie zdjęć oraz filmików, zaprezentować swoje dane kontaktowe. Jednak samo stworzenie i umieszczenie strony internetowej w internecie to dzisiaj nie wszystko. W każdej prawie dziedzinie istnieje konkurencja, i trzeba "wybić się" na szczyt. Pomóc w  "wybiciu" może pozycjonowanie. Jednak, aby firma była wiarygodna trzeba pokazać potencjalnym klientom, że się jest dobrym w tym co się robi. Jeśli klient wchodząc, na naszą stronę firmową zobaczy, nie tylko standardową wizytówkę, ale także porządny opis działalności włącznie z eksperckimi poradami, i nietuzinkowymi rozwiązaniami, nie tylko będzie chciał skorzystać z naszych usług, ale być może też wróci na stronę lub poleci naszą firmę znajomym, "bo po stronie będzie widać, że firma się zna na tym co robi". Także drodzy przedsiębiorcy, nie traktujcie swojej strony firmowej jako zło konieczne, które trzeba mieć , ponieważ wszyscy teraz mają, ale jako jeszcze jeden sposób komunikacji ze swoimi obecnymi i przyszłymi klientami., a gwarantuję, że strona taka zacznie zarabiać na Waszą firmę.

Wizytówka - prosta strona www

Klienci decydując się na stworzenie strony muszą wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Jedną z nich jest częstotliwość aktualizacji na stronie. Nową stronę można „postawić”  na kodzie HTML/PHP  lub poprzez np. system zarządzania treścią Joomla, WordPress. W pierwszej opcji strona zbudowana jest całko widzie na kodzie HTML w którym aby cokolwiek zmienić, dodać usunąć należy znać składnię języka. Obecnie aby klient miał większy dostęp do treści bez znajomości języka HTML stosuje się system CMS. Oparty on jest na PHP i bazie MySql, dzięki temu klient aby zmienić, usunąć treść bądź np. obrazek nie musi prosić nikogo o pomoc. Do swojej strony loguje się na tzw. zaplecze i tam zmienia to co uważa za stosowne korzystając z menu podobnego do Worda.Jako firma tworząca strony dbamy o to aby klient po zaakceptowaniu strony i wgraniu jej na serwer docelowy został przeszkolony w zakresie podstawowych zmian, oraz świadczymy również pomoc przy dalszym rozwijaniu strony bądź przy większych zmianach obecnego projektu. Cena zależy od zakresu prac !!! ustalana indywidualnie z klientem !!!

Utrata danych i ich odzyskiwanie

Czasami zdarza się że podczas pracy czy laptopa czy komputera nastąpi awaria, w wyniku której utracimy ważne dla Nas dane. Bywa również że przez pomyłkę sami usuniemy dane – zdjęcia, filmy, dokumenty itp. Chcąc sami naprawić Nasze lub systemowe błędy, próbujemy instalować na nowo system, formatować dysk czy robić inne rzeczy. Aby była większa szansa na odzyskanie utraconych dokumentów proszę przy takiej awarii nic nie robić z dyskiem, niczego nie instalować, nie wgrywać na nowo systemu. Np. instalacja systemu powoduje nadpisanie utraconych danych przez nowe pliki co utrudnia odzysk potrzebnych nam plików. W pierwszej kolejności proszę skontaktować się z serwisem komputerowym, który podpowie co robić dalej, lub weźmie dysk w celu próby odzyskania danych. Jeżeli dane na dysku były bardzo dużej wartości to serwis poleci specjalistyczną firmę do odzysku danych. Prawie każdą rzecz można odzyskać, zależy tylko od nas jakim kosztem.

Zakup komputera stacjonarnego

Obecnie rozwój techniki jest tak szybki że wybierając podzespoły możemy się pogubić. Są tak naprawdę dwie metody zakupu komputera. Pierwsza to idziemy i kupujemy komputer w supermarkecie itp. Jest to dość łatwa opcja, ponieważ cena takiego komputera jest atrakcyjna, ale tylko na pierwszy rzut oka, dlaczego – w środku obudowy znajdziemy głównie podzespoły firmy „ no name” – tanie i o słabych parametrach. Druga metoda to „poskładać” komputer z części oczywiście za pomocą osoby która ma zielone pojęcie o komputerach. Niekoniecznie sami musimy składać, może to zrobić sklep lub serwis komputerowy. Dzięki składaniu mamy możliwość dobrania sprzętu dokładnie pod nasze potrzeby, czy to do gier, muzyki, tworzenia i obróbki filmów itd. W drugiej metodzie cena będzie nieco wyższa ale za to komputer będzie śmigać  i będziemy zadowoleni. Tak naprawdę pierwszą metodę polecam ludziom którzy wykorzystują komputer głównie do Internetu i pracy biurowej, dla bardziej zaawansowanych użytkowników lepszym wyborem będzie opcja druga.

Serwis komputerowy o serwisie korporacyjnym

Podczas napraw komputerów czasami zdarzają się sytuację, gdzie sam muszę skorzystać z pomocy serwisów dużych korporacji a ostatnio pewna firma „podpadła” mi tak mocno, że postanowiłem ją opisać, a szczególnie dwa przypadki, gdzie moi klienci zostali potraktowani w stylu, „kupiłeś, masz i się ciesz, a jak się psuje to już nie nasz problem a Twój”. Moim zdaniem, skoro klient kupił jakiś sprzęt, i zaczyna się on psuć już podczas gwarancji, to firma, która go wyprodukowała, powinna naprawić swoje błędy, a nie „olewać” klienta,i zbywać go byle czym. W pierwszym przypadku w imieniu swojego klienta wysyłałem na gwarancji drukarkę, która była podłączona po sieci, i zamiast wydruków wychodziły „fale” (oczywiście raporty drukarki wychodziły idealnie). Opisałem problem, wysłałem do naprawy i... Po przyjściu i podłączeniu urządzenia drukarka działała identycznie- błędu nie naprawiono, więc zadzwoniłem ponownie do serwisu i poprosiłem o sprawdzenie wydruków poprzez kartę sieciową.  Kurier dostarczył urządzenie z serwisu i po ponownym podłączeniu okazało się że problem występuje nadal, a serwis przysłał próbne wydruki – oczywiście raporty które działały prawidłowo. Już nie mogłem tego wytrzymać więc napisałem reklamację do firmy, a drukarkę wysłałem po raz trzeci na serwis. Dopiero reklamacja pomogła i wymienią drukarkę. Rada – jak po pierwszym razie odbiorą Państwo popsutą drukarkę to od razu proszę pisać reklamację, zaoszczędzą sobie Państwo nerwów i starty czasu.W drugim przypadku, powstał problem z aktualizacjami Windowsa w … Pavillion dv7. Klient początkowo dał mi do naprawy laptop, w którym nie działały porty USB, a także sam się restartował. Początkowo, myślałem, że coś z systemem, więc przywróciłem laptopa do ustawień fabrycznych, zainstalowałem oprogramowanie, i sprzęt działał prawidłowo.Po pobraniu aktualizacji przestały działać porty USB i laptop zaczął się restartować. Dzwoniąc na serwis dowiedziałem się że należy wyłączyć aktualizacje systemu (ciekawe co na to Microsoft ?).Akurat ten klient, potrzebował aktualizacji Windowsa, więc laptop choć „sprawny”jest dla nie go bezużyteczny.Naszym zdaniem należy każdego klienta traktować jednakowo i podchodzić do swojej pracy rzetelnie, a produkując soft zwrócić uwagę klientowi podczas zakupu iż nie należy np. aktualizować systemu ponieważ popsuje to działanie notebooka. Ale niestety duże korporacje mają gdzieś klientów i wciskają wszystko co wyprodukują, choć nie zawsze jest to w 100% działający produkt.

Zakup notebooka

Często chcąc zaoszczędzić parę złotych szukamy i kupujemy laptopa poprzez takie serwisy jak allegro lub w komisach. Przy zakupie sugerujemy się głównie ceną, w drugiej kolejności jest model notebooka i jego parametry bądź opinie na jego temat. Spotykamy się z przypadkami gdzie notebook kupiony za 700 zł działał dosłownie przez miesiąc, najpierw padło podświetlenie matrycy, a po kolejnym miesiącu karta graficzna. W sumie usterki wyszły w przybliżeniu tyle, co cena zakupionego notebooka. Dlatego też chcąc zaoszczędzić to warto skontaktować się z serwisem komputerowym, który pomoże nie tylko z wyborem notebooka ale i jego konfiguracją.

Informatyczne postanowienia na nowy rok

Nowy rok, nowe postanowienia i postanowienia informatyczne. Mamy nowy rok, większość z nas ma co roku jakieś postanowienia – co zmieni, co zrobi itd. Zazwyczaj jest to związane ze sportem, wycieczkami itp. My pomożemy lub podpowiemy kilka postanowień na nowy rok związanych z informatyką: •    Będę czyścił swój sprzęt komputerowy przynajmniej raz na kwartał•    W nowym roku zrobię kopie danych, zanim „padnie” mi komputer•    Będę od nowego roku wzywał serwis komputerowy do większych awarii, a nie sam próbował naprawiać•    Kupię sobie nowego laptopa ale po uprzedniej konsultacji z serwisem komputerowym•    Będę odwirusowywać komputer co parę miesięcy Powyżej kilka propozycji postanowień. Tak naprawdę chodzi o to że jeżeli będziemy dbać o sprzęt to będzie on działał dłużej – a o to przede wszystkim chodzi.

8 sposobów jak pozbyć się swojego laptopa

Tytuł tego posta jest nieco przewrotny, ale niestety to najczęstsze przypadki, kiedy nasz laptop ulega mniejszemu lub większemu zniszczeniu.  Lista nie jest kompletna, ale pomysłowość ludzka jest wielka.1)  Zalanie notebooka - czyli stawianie napoju obok notebooka.W najlepszym przypadku,jeśli szybko go osuszymy nic się nie stanie. W najgorszym, kiedy zaraz po zalaniu, będziemy sprawdzać, czy się nic nie stało- spalimy płytę główną, a wtedy koszt naprawy jest nieopłacalny.2)  Wożenie notebooka na przednim siedzeniu bez torby - przy gwałtownym hamowaniu notebook uczy się latać, i w zależności od uderzenia albo kupujemy nowy, albo pozbywamy się gotówki na naprawę starego.3) Uderzyć ze złości pięścią w klawiaturę. W zależności od siły z jaką uderzymy możemy wymieniać klawiaturę lub inne podzespoły.4) Stawianie ciężkich rzeczy na notebooku - pęknięta matryca5) Używać notebooka podczas gwałtownej burzy - jak dobrze trafi piorun,  to kupimy sobie nowego notebooka6) Dać dzieciom do zabawy notebooka - usterka zależy już od wyobraźni dziecka7) Kłaść na kołdrze/pościeli notebooka podczas pracy - często następuje przegrzanie w związku z brakiem dostępu powietrza do otworów wentylacyjnych8) Upadek notebooka - zależy od wysokości i szczęścia.

Modernizacja/ rozbudowa komputera część 1

Oczywiście w pierwszej kolejności sprawdzamy system, następnie parametry komputera. Na pierwszy rzut oka, sprawa nie jest taka łatwa i przyjemna (finansowo). Jeżeli posiadamy komputer 2, 3 letni który w czasie zakupu pochodził z „półki średniej”, a chcemy na nim odpalać nowe gry to możemy się zdziwić – w komputerze może być użyta pamięć DDR2 lub 3, gdzie obecnie standardem jest DDR4, płyta może nie obsługiwać nowszych procesorów, przy wymianie karty graficznej może zajść potrzeba zakupu nowego zasilacza itp. W ostateczności może dojść do wymiany większości elementów wewnątrz komputera, co się wiąże z większymi kosztami.  Jeżeli komputer jest nowszy to w sumie kończy się na powiększeniu pamięci RAM, bądź wymianie procesora lub karty graficznej – w zależności od potrzeb klienta. Niestety sprzęt komputerowy rozwija się z zawrotną prędkością i tak naprawdę aby chcieć np. grać w najnowsze gry użytkownik musi posiadać odpowiedni kapitał finansowy. Nasz serwis komputerowy jest w stanie Państwu  pomóc we wszystkich aspektach opisanego tematu. Przyjeżdżamy do klienta, sprawdzamy komputer, zadajemy pytania dotyczące wykorzystania komputera, a następnie dobieramy odpowiedni sprzęt. Wyszukujemy najtańszą ofertę i dajemy namiar na sklep. Pomagamy również w montażu sprzętu i jego konfiguracji – tak aby rozbudowany sprzęt działał na najwyższych obrotach.

6 rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę przy kupnie routera.

Chcąc mieć Internet w mieszkaniu lub w domu musimy zainwestować w router który nam tą sieć rozprowadzi. Obecnie wszystkie urządzenia czy to laptopy, telefony czy tablety posiadają możliwość dostępu do bezprzewodowego Internetu. Wybierając urządzenie musimy zwrócić uwagę na parę rzeczy:     Najlepiej aby umiejscowić router w centralnym punkcie mieszkania, tak aby zasięgiem obejmował wszystkie pomieszczenia w których chcemy mieć dostęp do wifi     Przy dużych mieszkaniach najlepiej wybrać router z trzema antenami     Nie warto kupować najtańszego routera, przed zakupem najlepiej skontaktować się z serwisem komputerowym lub poczytać komentarze w Internecie na temat dostępnego sprzętu     Przy konfiguracji urządzenia zwrócić uwagę na zabezpieczenie hasłem tak aby nasz sąsiad nie korzystał z naszego łącza     Zwrócić uwagę na prędkość transmisji bezprzewodowej – wiadomo im szybciej tym lepiej ?     Czy np. router posiada wejście USB umożliwiające dostęp do dysku przenośnego – przyda się jeżeli użytkownicy chcą mieć np. wspólny dysk udostępniony dla każdego z nich Warto zainwestować i kupić trochę lepszy model (znanej firmy) niż coś tańszego, co popsuje się nam szybko a prędkość internetu będzie słaba. Zawsze można doradzić się serwisu komputerowego. Zwróćmy uwagę na firmę, komentarze w sieci, cenę ale również zasięg i czas gwarancji. Lepiej kupić raz a porządnie niż się denerwować :-)

Laptopy w czasie burz

Pogoda jeszcze ładna ale już zapowiadają burze. Pracując w domu myślimy że jest bezpieczenie - przecież używamy sprzętu w domu, co się może zdarzyć. Niestety ale przy dużych wyładowaniach możemy mieć nieszczęście i piorun może trafić w nasz dom, a co za tym idzie spalić sprzęty podączone do sieci energetycznej. Jak możemy temu przeciwdziałać:   przy dużych wyładowaniach lepiej na chwilę przestać pracować i odłlaczyć sprzęt od prądu i od routera (jeżeli mamy podłączenie kablowe) zakupić listwę zasilającą z bezpiecznikami   Tak naprawdę po uderzeniu pioruna w pierwszej kolejności pali się zasilacz, a jak mamy mniej szczęścia to elektronika w laptopie. Naprawa to zakup nowego zasilacza, które można już kupić za 60 zł, natomiast elektronika to już duży wydatek a nawet nieopłacalny – konieczny zakup nowego sprzętu. Polecamy aby w czasie burz jednak popracować na baterii lub zrobić krótką przerwę – może stracimy trochę czasu ale na pewno lepsze to niż zakup nowego laptopa.  

Nowy rok szkolny i laptop (komputer) a dzieci

Zaczyna się nowy rok i dzieci nie tylko idą do szkołay ale również chcą czasami skorzystać z naszego sprzętu komputerowego. Obecnie już nawet chyba 2 latek potrafi obsługiwać telefon komórkowy i pcha się nam do komputera. Co zrobić żeby go zabezpieczyć. Niestety dzieci małe nie potrafią jeszcze zrozumieć wielu spraw związanych ze sprzętem. Na pewno nie wolno dopuszczać malca do komputera samego, bez nadzoru. Na 200% nie może dziecko w tym momencie jeść lub pić – grozi zalaniem. Nie warto też mieć otwartych programów lub ważnych dokumentów. Starsze dzieci już potrafią więcej a co za tym idzie więcej mogą nam zamieszać. Puszczając dziecko należy mieć świadomość że: Może zniszczyć nam sprzęt mechanicznie – oczywiście przez przypadek Może pokasować pliki Zmienić ustawienia Itp. Jak bezpiecznie dopuścić malca do laptopa: Utworzyć osobne konto z ograniczonymi prawami Zabezpieczyć system – program do kontroli rodzicielskiej Nie może to być sprzęt służbowy lub który jest nam potrzebny do codziennej pracy   Można samemu zabezpieczyć komputer poprzez oprogramowanie przez to służące - link lub wezwać serwis komputerowy do pomocy. Działanie tych programów jest dosyć prostę, albo mamy już gotową listę jakich haseł dziecko nie może wpisywać lub konfigurujemy ją sami, dodatkowo możemy zablokować oczywiście konkretne strony, na które dziecko ma nie wchodzić. Radzimy od czasu do czasu kontolować jednak poczynania naszego malca. W razie problemów po "pracy" dziecka prosimy o kontakt z serwisem komputerowym - pomożemy :-)

"Zalane" laptopy - co robić radzi serwis laptopów.

Tempo życia często zmusza nas do tego, że pracując często też wykonujemy inne czynności np. pijemy lub jemy. Jak wiadomo często też wypadki chodzą po ludziach i zdarza się że na nasz  laptop zostanie wylany przypadkowo jakiś płyn.  Najczęściej jak wydarzy nam się taki wypadek w panice uruchamiamy komputer sprawdzając czy się nic nie stało. I to jest niestety błąd. Po każdym "zamoczeniu" sprzętu należy odłączyć go od źródła zasilania (w przypadku laptopa wyjąć baterię) i odczekać najlepiej jeden dzień (ewentualnie wyczyścić ).  W tym czasie komputer powinien się osuszyć. Dobrze też jest odrazu zgłosić się do serwisu laptopów, który przed pierwszym uruchomieniem po zalaniu sprawdzi wszystko.  

Laptopy na każdą kieszeń- z niższej półki

Chcąc kupić laptopa dobrego ale taniego musimy zwrócić uwagę głównie na Nasze potrzeby, czyli np. rozmiar matrycy: od 13,3 cala, przez 14-calowe, 15,6-calowe, aż po duże 17-calowe ekrany. Najczęściej stosowaną rozdzielczością jest 1366x768 pikseli. Niestety w tym segmencie cenowym nadal dominują ekrany typu glare, czyli błyszczącym. Jeśli więc ktoś planuje korzystanie z komputera w podróży lub poza biurem, polecamy wybór matowego ekranu antyodblaskowego ( jednak cena wzrasta). Przy niższych cenach nie kupimy raczej laptopa z dyskiem SDD, tylko standardowy HDD (dysk SDD powoduje szybsze działanie). W tej klasie cenowej bez trudu można już znaleźć laptopy wyposażone w wydajne procesory. Najczęściej stosowaną jednostką jest Intel Core i3/i5-3317U i gwarantuje naprawdę przyzwoite osiągi. Warto aby laptop miał 4GB, ponieważ dzisiejsze systemy wymagają minimum 2GB, a dodatkowy RAM przyda się na prawidłowe działanie aplikacji. Inne parametry jak karta graficzna (zazwyczaj w tańszych modelach jest zintegrowana), jakoś wykonania, kamera, karta WiFi stanowią standard. Jak zawsze przed zakupem poczytać opinie innych użytkowników, zadzwonić do serwisu komputerowego po poradę i wydać pieniążki na zakup.

Co zrobić gdy komputer / laptop się nie uruchamia ?

Zdarza się że pracujemy, gramy i wszystko ze sprzętem jest ok. Na drugi dzień odpalamy komputeri … - nie uruchamia się (czarny ekran a wentylatory działają). Co zrobić ? Po pierwsze nie wpadamy w panikę, nie rzucamy laptopem ? itp. Przy komputerze stacjonarnym:     wyciągamy wtyczkę z zasilacza    „załączamy bez prądu” komputer    podpinamy wtyczkę z prądem i sprawdzamy czy komputer ruszył ? jeżeli nie to sprawdzamy zasilacz ( podłączamy np. od kolegi). Gdy dalej nie działa to najlepiej wezwać serwis komputerowy który dokładnie zbada sytuację i naprawi sprzęt. Przy laptopie w pierwszym kroku odłączamy baterię i uruchamiamy laptopa na „zimno bez prądu”. Następnie podpinamy baterię i sprawdzamy. Jeżeli w dalszym ciągu nie działa to jeszcze możemy sprawdzić zasilacz miernikiem czy przypadkiem się nie posuł.  Przy laptopach niestety czas na sprawdzenie co się popsuło jest dłuższy i wymaga zazwyczaj zabrania laptopa na serwis. W naszym serwisie komputerowym najpierw wyceniamy naprawę, informujemy klienta o kosztach jakie będzie musiał ponieść i dopiero po zaakceptowaniu ceny – naprawiamy. W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Komputerowe postanowienia na nowy rok

Komputerowe postanowienia na nowy rok: - będę dbać o Swój sprzęt- będę robić kopie zapasowe bardzo ważnych danych jak np. zdjęć, dokumentów itp- zapiszę sobie wszystkie hasła w bezpiecznym miejscu- nie będę trzymać blisko komputera napojów- będę wyłączać sprzęt prawidłowo- nie będę używać laptopa w łóżku bez podkładki umożliwiającej prawidłowe chłodzenie- będę "odkurzać" komputer z kurzu- nie będę rzucać laptopem- będę mieć zawsze aktualny program antywirusowy- nie będę odbierać poczty od nieznanych adresów- przy instalacji programów z internetu będę czytać wszystkie komunikaty- w razie problemów będę dzwonić do serwisu komputerowego

PENDRIVE - problemy i nie tylko

Dość często korzystamy z pamięci przenośniej jakim jest pendrive. Jest to oczywiście łatwy i przyjemny sposób na przenoszenie i archiwizowanie danych. Zdaża się róznież że przez nieuwagę możemy go uszkodzić. Wyróżniamy dwa główne uszkodzenia: mechaniczne i programowe. Aby odzyskać dane z uszkodzenia programowego (czyli pendrive ma pliki ale system go nie widzi) musimy odwiedzić serwis, który posiadając odpowiedni program jest w stanie te pliki odzyskać - choć niezawsze się da. Bywają przypadki że utraciliśmy dane bezpowrotnie. Jezeli uszkodzimy nasz pendrive mechanicznie np. uszkadzając końcówkę ( jest ruchoma i komputer nie widzi pendrive) to możemy jeszcze spróbować go naprawić - i nie jest to koniec świata. Serwis w tym przypadku moze spróbować podlutować zerwane styki - może to być operacja jednorazowa - pendrive wytrzyma jedno podlączenie, a nam to wystarczy aby zgrać dane, lub jeszcze pamięć nam posłuży ( jak długo tego niestety nie przewidzimy). Niezależnie od wszystkich przypadków musimy pamiętać że dane na pendrive mogą zostać uszkodzone, pendrive może się zniszczyć i zawsze należy zrobić kopię bezpieczeństwa. Nie należy róznież przetrzymywać na pendrive danych super ważnych bo może on róznież zostać skradziony. Aby uchronić się przed uszkodzeniami mechanicznymi należy: prawidłowo wyciągać go z portu USB (nie pod kątem tylko w lini prostej), nie narażać na zgięcia, nie topić :-), nie rzucać :-), nie deptać :-)

Internet przewodowy a mobilny

Do niedawna można było odczuć sporą różnicę pomiędzy internetem przewodowym a mobilnym, na korzyść tego pierwszego - stabilniejszy, dzięki temu zapewniał nam większą prędkość pobierania i wysyłania, oraz warunki atmosferyczne nie miały wpływu na jakość usługi. Po wejściu technologii LTE, Internet mobilny (bezprzewodowy) może spokojnie konkurować z połączeniami na kablu.  Obecnie prędkość wysyłania i pobierania danych jest już na takim wysokim poziomie że nie widać różnicy. Kolejnym plusem jest możliwość zabrania np. „internetu domowego na wakacje”. Kupując mały przenośny router, wielkości 10x10 cm nie dość że sygnał z tego „maleństwa” pokrywa całe mieszkanie to jeszcze możemy zabrać router na wakacje i cieszyć się internetem w każdym miejscu na terenie kraju. Piszę że na terenie kraju ponieważ wyjeżdżając poza granice Polski musimy zwrócić uwagę na opłaty. O ile w Polsce są już w rozsądnych cenach, to za Internet w roamingu zapłacimy wysoką jak nie bardzo wysoką cenę. Lepiej zagranicą korzystać z darmowych (hotelowych) punktów dostępu WiFi.  Jednak przed zakupem internetu mobilego  musimy sprawdzić:     Czy u Nas zasięg Internetu np. LTE jest duży (wypożyczyć sprzęt i sprawdzić)     Sprawdzić prędkość wysyłania i pobierania danych ( najlepiej testerem ze strony internetowej)     Sprawdzić czy mamy w mieszkaniu czy domu odpowiedni sygnał z routera     Miesięczny koszt usługi.  Podsumowując: teraz np. budując dom czy kupując mieszkanie możemy pozbyć się kabelków i wszystkie urządzenia podłączyć bezprzewodowo – a to już duża oszczędność. Druga i ostatnia – mamy możliwość zabrania Internetu „domowego” w każde miejsce ( nie musimy już mieć np. dwóch opłat – za Internet domowy i Internet mobilny) – czyli kolejna oszczędność. Tak więc do Państwa należy ostateczny wybór – mobilność czy „kabelkologia” – każde z tych ma swoje wady i zalety.

Zakup oprogramowania

Już opisywałem na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu. Wiadomo że oprócz parametrów musimy również sprawdzić obudowę (czy przypadkiem nie jest gdzieś pęknięta), ponieważ gwarancja nie uznaje uszkodzeń mechanicznych. Kupując natomiast oprogramowanie musimy zwrócić uwagę czy płyta nie jest zarysowana - na miejscu w sklepie. Miałem ostatnio klienta, który kupił system Windows i w domu wyjmując płytę z zamkniętego opakowania zobaczył że jest zarysowania. Żaden czytnik nie był w stanie odtworzyć płyty. Próbując zareklmaować płytę w sklepie, usłyszał że sam zarysował i nie może jej wymienić. Jest oczywiście możliwość załatwienia spawy z producentem, jednak to trwa. Dziwne że nowa płyta była zarysowana, ale wszysko może się zdarzyć. Podsumowując kupując sprzęt czy oprogramowanie warto sprawdzić również stan wizualny już w sklepie na miejscu. Lepiej sprawdzić niż później się denerwować :-)
startPoprzedni artykuł12Następny artykułkoniec
Strona 1 z 2
Real time web analytics, Heat map tracking