dostosowujemy się do potrzeb klienta

512 422 850

Internet w domu i problemy część 1

konfiguracjawifiObecnie mamy dość duży wybór operatorów którzy sprzedają m.in. dostęp do Internetu. Mamy możliwość łącza stałego, bezprzewodowego, mobilnego itp.  Niezależnie którą opcję wybierzemy musimy wiedzieć jak skonfigurować Internet w domu. W pierwszej kolejności aby rozdzielić sygnał internetowy musimy mieć router wifi odpowiednio skonfigurowany oraz zabezpieczony przed włamaniem. Konfiguracja polega na przypisaniu odpowiednich parametrów sygnału przychodzącego, czyli np. loginu, hasła itp. danych podanych przez firmę udostępniającą Internet. W kolejnym kroku zabezpieczamy dostęp wifi do routera za pomocą hasła, oraz zmieniamy standardowe hasło dostępu do konfiguracji routera.  Po drugiej stronie czyli na komputerze bądź urządzeniu mobilnym również musimy odpowiednio ustawić parametry karty sieciowej.
Problemy przy połączeniu czyli brak Internetu:
- błędna konfiguracja karty sieciowej może spowodować brak Internetu na komputerze.
- wirusy na komputerze blokują dostęp do Internetu, lub np. pojawia Nam się wirus „policyjny” który próbuje naciągnąć użytkowników na niepotrzebną i wysoką płatność.
- problem z winy dostawcy sygnału internetowego który ma problem techniczny i Nas o tym nie powiadamia.
Sprawdzając poprawność działania Internetu rozpoczynamy od sprawdzenia konfiguracji routera, następnie sprawdzamy komputer ( w pierwszej kolejności ustawienia karty sieciowej, a następnie pod względem wirusów). Jeżeli wszystko jest OK, to sprawdzamy czy dostawca Internetu nie ma problemów na łączu. Jak wszystko zawiedzie pozostaje oczywiście serwis komputerowy.

Real time web analytics, Heat map tracking