dostosowujemy się do potrzeb klienta

512 422 850

Programy antywirusowe

Wiadomo dla każdego użytkownika komputera że program antywirusowy musi być. Zabezpiecza Nas przed wirusami, trojanami i złośliwymi oprogramowaniami. Pamiętać należy również że my również mamy wpływ na „wpuszczenie” wirusa do komputera. Aby do tego nie dopuścić należy :
•    Nie otwierać maili od nieznanych osób
•    Nie chodzić po stronach dla dorosłych
•    Nie ściągać nielegalnych plików z nieznanych źródeł, najlepiej nie ściągać w ogóle nielegalnych plików    
Każde z wymienionych podpunktów naraża nas system na zainfekowanie, a co się z tym wiąże na koszty związane z usunięciem wirusów. Przykładem może być „wirus policyjny”, który całkowicie blokuje nam dostęp do komputera i danych – nawet jego obecność może doprowadzić do reinstalacji systemu.

Jaki wybrać program antywirusowy.


Obecnie mamy duży wybór programów antywirusowych, począwszy od darmowych do płatnych. Dla potrzeb „domowych”, gdzie używamy komputera do przeglądania stron oraz tworzenia dokumentów wystarczy nam program darmowy. Jeżeli natomiast boimy się o nasz system, dane itp. dobrze jest zainwestować w program płatny. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na parę parametrów:
•    Cena – na to każdy zwraca uwagę
•    Czas licencji – na rok/dwa lata ?
•    Obciążenie systemu – czy po zainstalowaniu programu antywirusowego nasz system będzie jeszcze działał szybko (komputery słabsze np. z mniejszą ilością pamięci RAM, słabszym procesorem mogą mieć później problemy z wydajnością)
•    Koszt późniejszego przedłużenia  licencji w porównaniu z innymi programami antywirusowymi
Podsumowując płatny program ma więcej funkcji niż bezpłatny, przy wyborze należy zwrócić uwagę na kilka czynników nie tylko cenę.

Real time web analytics, Heat map tracking